Zábaly a inhalace

MAGNÉZIOVÝ ZÁBAL

Hořčíkový zábal ze speciální magnéziové soli, která se těží více než 2000 m pod zemí v Ruské federaci pomáhá buňkám zlepšit látkovou výměnu a přispívá k jejich regeneraci. Obsažené minerály odstraňují z pokožky škodliviny. Mají antialergický, dezinfekční a vysušující účinek. Nejvíce je zastoupen hořčík Mg(magnezium), který má důležitou úlohu v životě organismu.

Reguluje srdeční činnost a svalové kontrakce, chrání nervy, je známý jako protistresový iont, pomáhá tělu využívat vitamíny C a E a zabraňuje ukládání vápníku v ledvinách a žlučníku.

Typickými příznaky nedostatku hořčíku jsou:

Křeče ve svalech, tupá bolest hlavy, podrážděnost, napětí, přecitlivělost vůči hluku, úzkostlivost bez příčiny, závratě a pokles koncentrace. Nespavost, tělesná slabost, třes rukou, zastřené myšlení, dezorientace, deprese, hrůzné halucinace, u dětí noční pomočování, ukládání vápníku v cévách. V mnohých případech se přidává srdeční arytmie, žaludeční křeče, nevolnost a zvracení. Pokud máte také kožní problémy, tak splňujete všechny důvody pro urychlený zvýšený přísun hořčíku.

Živá magnéziová sůl pomáhá při:

- kožní onemocnění (psoriáza, chronické ekzémy, akné, ichtyóza (nezánětlivé genetické onemocnění kůže)

- revmatizmu a artritidě (Běchtěrevova choroba, osteoporóza)

- cévních a nervových problémech (neurastenie)

- srdečně-cévních onemocněních (ateroskleróza, hypertonie)

- pomáhá léčit ženské pohlavní orgány (záněty, hormonální poruchy, klimaktérium)

- stomatologická onemocnění (záněty ústní dutiny, paradentóza)

ZÁBAL Z DŘEVĚNÉHO UHLÍ ČÁRKLU

Dřevěné uhlí je u nás dnes nedoceněný přírodní prostředek, který se používal jako lék již za Hippocrata. Molekula dřevěného uhlí má pórovitou strukturu, která zajišťuje vysokou adsorpční plochu. Čárkl má úžasné adsorpční účinky. Malá zrníčka tohoto uhlí mají mnoho štěrbin a ploch, které na sebe vážou látky, plyny, cizí bílkoviny, jedy, chemické látky a léky. Takto je velice užitečným pomocníkem při očistě těla a spolu se lněným semínkem i při léčbě nejrůznějších zánětů. Čárkl nemůže adsorbovat všechny jedy, ale může se s nimi spojit a takto je neutralizovat vyloučit.

Zde je jen něco málo z toho, jaké jedy na sebe čárkl dokáže navázat: DDT, dieldrin, strychnin, malation, aspirin, barbituráty, kokain, opium, nikotin, morfium, penicilin a siřičitany. Také mnoho anorganických chemikálií jako rtuť, fosfor, chlór, železo, olovo a stříbro, ale také viry, bakterie, plísně.... Použití čárklu je stejně univerzální jako použití vody. Dřevěné uhlí adsorbuje mnoho škodlivých chemických sloučenin, ale je dokázáno že neadsorbuje například vitamíny a jiné pro tělo důležité látky. Má ale tendenci redukovat cukr a cholesterol, což lze využít spíše pozitivně.

Jednou z léčebných forem jak užít čárkl dřevěné uhlí je obklad. Ve formě obkladu má často i velmi rychlé účinky, kdy dokáže ulevit například od bolestí břicha, či léčit zánět oka, zmírnit i odstranit alergickou kožní reakci, nebo ulevovat bolestem kloubů. Nemá žádné kontraindikace.

ZÁBAL Z JÓDOBROMOVÉ SOLI

Tato sůl obsahuje nejvíce minerály jód, brom, křemík a selen. Prospěje Vám při poúrazových stavech pohybového ústrojí, revmatických onemocněních, artróze, pohmožděninách, gynekologických, urologických onemocněních, hypertenzi, k doplnění jódu...

KVASNICOVÝ ZÁBAL K DOPLNĚNÍ VITAMÍNŮ B

Nedostatek B-komplexu se může na vašem těle podepsat v podobě ekzémů, akné, aftů, rozpraskaných koutků, ale i nervovou podrážděností, depresí, nespavostí, únavou a celkovou nechutí k vykonávání fyzické aktivity. Hodí se i pro posilování imunity a je doplňujícím vitamínem pro léčbu velkého množství chorob. Kůží se vitamíny dobře a účinně vstřebávají. „Dr. J. M. Ellis vyvinul rychlý časný test, který má varovat před nedostatkem vitaminu B6 pyridoxinu. Natáhněte ruku dlaní vzhůru a snažte se ohnout dva poslední klouby prstů, až špičky prstů dosáhnou dlaně (to neznamená sevřít ruku v pěst, ale jen poslední dva klouby prstů). Zkuste tento test na obou rukou. Pokud se špičky prstů nedotknou dlaně, je nedostatek vitaminu B6 pravděpodobný,"

RAŠELINOVÝ ZÁBAL

Rašelina obsahuje velké množství živin, minerálů, přírodních stopových prvků a jiných látek. Kromě toho obsahuje třísloviny, vosky, enzymy a velmi prospěšnou kyselinu huminovou. Rašelina se výborně vstřebává do pokožky, krásně prohřívá, vyživuje ji, obnovuje a prokrvuje. Má vynikající antibakteriální a detoxikační vlastnosti. Rašelinový zábal využijete při revmatických bolestech, artrózách, svalových kontrakturách, obezitě, celulitidě, bolestech kloubů a páteře., hojení ekzémů, lupenky, akné, nemoci trávicího traktu.

PARAFÍNOVÁ LÁZEŇ

Zlepšuje prokrvení pokožky, uvolňuje svaly a bolavé klouby rukou, vypíná a zjemňuje pokožku, zanechává ruce hladké a odpočinuté, příjemně prohřívá, vyživuje a zpevňuje nehty.

 


Kontakt Kontaktujte nás

Bc. Alena Dvořáková
Suchdol u Kutné Hory 66


T 606 188 777
@ masaze@zdravezij.cz

Adresa

T 606 188 777
@ masaze@zdravezij.cz